Powered by Smartsupp

Czy możesz publikować artykuły napisane przez ChatGPT?

Nie, jeśli zależy Ci na profesjonalnych i jakościowych treściach. Popularność sztucznej inteligencji może sprawiać wrażenie, że jest to idealne narzędzie do tworzenia różnorakich tekstów — jest szybkie, stale dostępne, potrafi wykonywać zróżnicowane zadania, a przede wszystkim jest darmowe. Właśnie te walory sprawiają, że wiele firm chętnie sięga po ChatGPT lub inny silnik, aby zaoszczędzić na czasie (szczególnie podczas krótkiej, ale intensywnej kampanii lub z powodu braków kadrowych).

Czy ChatGPT popełnia błędy?

Chatbot nie jest nieomylny i popełnia błędy, jednak to nie zniechęca nawet znane firmy do korzystania z niego. Przykładów nieprawidłowości w generowanych przez chatbota treściach jest sporo — słynne motywy z dziwną liczbą palców czy kończyn, viralowe filmiki z dziwnymi przejściami i nieautentycznymi obrazami, a także częste błędy merytoryczne w tekstach. O niedoskonałości sztucznej inteligencji przekonał się też najbardziej renomowany producent oprogramowania na świecie:

W 2023 roku firma Microsoft opublikowała wygenerowany przez AI (ang. Artificial Intelligence) artykuł zatytułowany „Wybierasz się do Ottawy? Oto, czego nie możesz przegapić!”. Wpis zawierał wiele merytorycznych błędów. Jeden z nich wywołał prawdziwą konsternację wśród czytelników. W artykule znalazł się fragment, który zamiast zawierać informacje o polecanych lokalach gastronomicznych w Ottawie, sugerował odwiedzenie… banku żywności: „Życie jest już wystarczająco trudne. Warto odwiedzić go [bank żywności — przyp. autor] z pustym żołądkiem”.

Jak mogło do tego dojść? Sztuczna inteligencja po prostu zmodyfikowała fragment tekstu ze strony ottawskiego banku żywności: „Życie jest wystarczająco trudne. Wyobraź sobie, że musisz stawić mu czoła z pustym żołądkiem”. Ponadto treść nie została sprawdzona przed opublikowaniem. Ostatecznie Microsoft zdjął artykuł tłumacząc, że winę ponosi czynnik ludzki.

Jak widać, nawet światowe firmy zdały sobie sprawę, że content wykreowany przez AI, bez weryfikacji i poprawy, może spowodować niemały uszczerbek na ich renomie.

Czy używanie ChatGPT jest całkowicie niewskazane?

Nie, technologia ta została stworzona, aby ją używać — byle z pomyślunkiem. Nie można twierdzić, że wspomaganie się sztuczną inteligencją nie jest efektywne. Generowany przez ChatGPT content w niektórych przypadkach okazuje się niezwykle wartościowy jako inspiracja, pomoc w brain stormingu do kampanii promocyjnej lub nawet do pomocy w tworzeniu strategii sprzedażowej. Jednak pomijając kluczowe czynności, takie jak ewaluacja oraz modyfikacja otrzymanych przez chatbota materiałów, narażamy nasz biznes na utratę zysków, a w najgorszym przypadku na proces prawny o plagiat lub kradzież własności intelektualnej.

Czy używacie ChatGPT do tworzenia treści dla klientów?

Nie, nie używamy ChatGPT do tworzenia contentu dla naszych klientów. W Sembility nie idziemy na łatwiznę. Tworzymy tylko unikalne i angażujące treści, które sprzedają. Taka jest misją naszej agencji — pomaganie naszym klientom w generowaniu zysków poprzez wykorzystanie strategii popartej doświadczeniem i wiedzą, których sztuczna inteligencja nie oferuje.

Chcesz zwiększyć zainteresowanie klientów swoimi treściami na stronie firmowej, ale brakuje Ci czasu lub zasobów ludzkich? Nie opieraj swojego content marketingu wyłącznie na chatbocie. Skontaktuj się z nami. Stworzymy dla Ciebie merytoryczną strategię SEO oraz pomożemy w stworzeniu dużej bazy contentu, które pozwolą Ci osiągnąć zakładane cele.


FAQ — najczęściej zadawane pytania o ChatGPT

Ta sekcja FAQ zawiera odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z ChatGPT – jego działaniem, zastosowaniami i ograniczeniami. Wyjaśniamy w tym nagłówku kwestie prawne, etyczne oraz praktyczne związane z publikowaniem treści generowanych przez AI (sztuczną inteligencją). Odpowiedzi w tej sekcji to pomocne kompendium wiedzy zarówno dla nowych, jak i doświadczonych internautów i copywriterów. Dzięki niemu lepiej zrozumiesz, jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z możliwości sztucznej inteligencji.

Czy korzystacie ze sztucznej inteligencji innej niż ChatGPT do tworzenia treści?

Nie, tworzone przez nas treści są wyłącznie pisane przez profesjonalnych copywriterów, bez pomocy jakiegokolwiek silnika. Taki rodzaj działania gwarantuje w pełni unikalny content, z uwzględnieniem głębszego zrozumienia marki oraz potrzeb i emocji odbiorcy.

Czym jest marketing treści?

Marketing treści (ang. content marketing) to działania promocyjne polegające na regularnym tworzeniu, publikowaniu i dystrybucji tekstów, grafik czy krótkich form wideo. Są one zamieszczane na różnych kanałach np. witryny internetowe, portale społecznościowe, e-maile, vlogi.

Czy treści generowane przez ChatGPT są lepsze niż te tworzone przez ludzi?

Nie, z całą pewnością content generowany przez AI nie jest lepszy niż ten tworzony przez profesjonalistów. Treści promocyjne wymagają autentyczności, którą mogą dostarczyć jedynie ludzie. Zawodowy grafik, copywriter czy UX designer rozumieją unikalność produktu, wymogi rynku, a także emocje klientów i potrzeby firm, dla których wykonują powierzone im zadania. AI może być wsparciem w różnorakich działaniach, ale nie zastąpi doświadczonych specjalistów.

Dlaczego teksty od ChatGPT brzmią sztucznie?

ChatGPT pomimo unowocześnienia jakim jest bazowanie na danych w czasie rzeczywistym, nie posiada algorytmów odpowiedzialnych za intuicję, kreatywność, rozumienie kontekstu, czyli kluczowych cech efektywnego copywritingu.

Czy ChatGPT wykorzystuje dane?

Tak, dane wprowadzane do ChatGPT są zapisywane i przechowywane w bazie danych, w celu usprawnienia chatbota. Jakie dane przechowuje AI? Są to nie tylko informacje o użytych promptach, ale też dane o lokalizacji, adresie IP czy rodzaju urządzenia. Jeśli się zastanawiasz czy chatbot zapisuje Twoje dane kontaktowe czy informacje handlowe, to są to jak najbardziej prawidłowe domysły. Kolejne pytanie, jakie może się nasuwać, to czy AI sprzedaje ów dane? Nie, ChatGPT nie sprzedaje danych osobom trzecim bez zgody użytkowników.

Czy da się wykryć ChatGPT?

Treści generowane przez ChatGPT nie da się w pełni wykryć (przynajmniej na ten moment). Istnieje mnóstwo dedykowanych do tego programów m.in.: Copyleaks, Undetectable.ai, Winston AI, GPTZero, Zero GPT. Dlaczego detektory AI nie dają całkowitej pewności? Oprogramowania te bazują na wzorcach (zastosowanych przez sztuczną inteligencję składni, strukturze, zdaniach), dlatego wynikiem analizy jest tylko procentowe prawdopodobieństwo, że treść została stworzona przez chatbota.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 720 803 220

    Twoje dane przetwarzamy zgodnie z naszą polityką prywatności

    Dziękujemy za wypełnienie formularza!

    osoby przy wykresie ilustrującym wzrost

    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia.

    Jeśli masz ochotę szybciej porozmawiać, zadzwoń +48 720 803 220
    Pracujemy codziennie w godzinach 7:00 - 23:00

    Do usłyszenia!
    Zespół Sembility